Tendencja akumulacji wielorybów na Bitfinexie pokazuje 14 tys. dolarów lub mniej, nie jest prawdopodobne.


Wieloryby na Bitfinexie gromadzą się po ostatnim zanurzeniu Bitcoin.

Tendencja rynkowa pokazuje bardzo niskie cele cenowe, jak 14.000 dolarów, są mniej prawdopodobne w najbliższym czasie.

Akumulacja trwająca w miarę jak Bitcoin zaczyna się odbudowywać

Inni przedsiębiorcy i analitycy znaleźli podobny trend. Handlowiec znany jako „Byzantine General“ stwierdził, że ożywienie Bitcoin Millionaire zbiega się w czasie ze wzrostem aktywności kupujących na Bitfinexie.

Bitcoin na krótko spadł do około 17.600 dolarów w ostrym spadku w ciągu dnia. Pociągnął wszystkie główne altcoiny w dół, powodując szybką korektę rynku w ciągu około 18 godzin.

Ale po wstępnej korekcie, Bitcoin zaczyna się odbudowywać i widzi przyzwoity popyt na Bitfinex ze strony wielorybów.

Pseudoanonimowy analityk techniczny wskazał duże zlecenia kupna na poziomie wsparcia bliskiego terminu, aby zasugerować głębszy spadek jest mało prawdopodobne na razie. Analityk napisał:

„Bitfinex kumuluje się w tym zakresie, nie sądzę, żebyśmy dostali 14 tys. lub jakieś szalone cele, które mają niedźwiedzie, ale jeśli zejdziemy tak nisko, to nadszedł czas, żeby zejść tak głęboko, jakbyśmy znów byli na 10 tys.

Historycznie, Bitfinex od dawna uważany jest za giełdę wielorybniczą. W przeszłości, po znacznych korektach, w przetargach BTC na Bitcoinów widziało wielu zamożnych nabywców Bitcoinów.

Nie wszyscy inwestorzy są przekonani

Jednakże, w najbliższym czasie, niektórzy handlowcy nadal zachowują ostrożność wokół Bitcoina.

Pseudonimowy inwestor znany jako „Salsa Tekila“ powiedział, że jeśli BTC nadal będzie wzrastać w czwartek, rozważy trajektorię byka dla Bitcoina. Do tego czasu handlowiec zauważył, że niedźwiedzia tendencja pozostaje. Handlarz powiedział:

„Jeśli w czwartek będziemy mieli silny czwartek, rzucę niedźwiedzie $BTC tendencje niedźwiedzie i będę sprzyjał spadkom, kupując zamiast sprzedaży ripsów. Na razie, to odbicie jest okazją do sprzedaży. Traktuję go jako taki, dopóki nie udowodni się, że jest błędny. Powód jest taki: słaba reakcja rynku na wiele ostatnich byków. Możliwe, że coś się zmieniło.“

Jednym z uspokajających znaków dla Bitcoinów w przewidywalnej przyszłości jest silne ożywienie tak zwanych altcoinów „OG“. XRP wzrósł o 18% od najniższego punktu dnia, co sygnalizuje apetyt inwestorów na aktywa obarczone ryzykiem w ramach rynku kryptokurrency.

W krótkim okresie, klucz do dynamiki ceny Bitcoinów pozostaje powyżej obszaru wsparcia 18.300 dolarów. Odkąd w listopadzie BTC przekroczyła poziom 18.000 USD, obszar 18.300 USD konsekwentnie działa jako ważny poziom wsparcia.

Odzyskanie 18 300 dolarów jako obszaru wsparcia po raz kolejny i dążenie do 18 800 dolarów do 19 000 dolarów prawdopodobnie przywróci zaufanie do rynku. Jak dotąd BTC utrzymuje się na poziomie powyżej 18.400 USD, wykazując oznaki przełamania zakresu oporu 18.500 USD do 18.800 USD.

Jednym z problemów Bitcoinu jest odzyskanie amerykańskiego indeksu dolarowego. DXY zaczął odbijać się od poziomu miesięcznego wsparcia, co może stanowić zagrożenie dla odbudowy BTC.